På den här sidan kommer du att hitta alla resultat, alla målskyttar och senare också tabeller från kommunmästerskapet i futsal.
FINAL:
16.00 Södra Vi - Vimmerby 1-2 efter förlängning
Södra Vi: Daniel Johansson.
Vimmerby: Rickard Thuresson, Markus Ahl.
SEMIFINALER:
14.45 IFK Tuna - Södra Vi IF 2-3
Tuna: Anton Carlsson (2).
Södra Vi: Kim Johansson, Ossian Mathiasson, Daniel Johansson.
Matchens lirare: Martin Brorsson, Södra Vi.
----------------------
15.10 Vimmerby IF - Djursdala SK 3-0
Vimmerby: Niklas Gunnarsson, Rickard Thuresson, Gustavo Borges.
GRUPPSPEL:
Grupp A (matcherna spelas 1x15 minuter):
08.30 Frödinge/Brantestad - Boston 0-1
Boston: Anton Karlsson.
Matchens lirare: Anton Karlsson, Boston.
----------------------
08.50 Tuna - Vimmerby 1-0
Tuna: Anton Carlsson.
Matchens lirare: Anton Carlsson, Tuna.
----------------------
09.35 Rumskulla - Frödinge/Brantestad 0-1
Frödinge/Brantestad: Johan Carlsson.
Matchens lirare: Jacob Fridell, Frödinge/Brantestad.
----------------------
10.20 Boston - Tuna 3-4
Boston: Abdel Idjbara (2), Christoffer Ekberg.
Tuna: Anton Carlsson, Victor Gustavsson, Richard Svensson, Martin Carlsson.
Matchens lirare: Abdel Idjbara, Boston.
----------------------
10.40 Vimmerby - Rumskulla 6-0
Vimmerby: Niklas Gunnarsson (2), Marcus Oskarsson Johansson (2), Oskar Bergman, Gustavo Borges.
Matchens lirare: Marcus Oskarsson Johansson.
----------------------
11.25 Frödinge/Brantestad - Tuna 0-1
Tuna: Simon Lennartsson.
Matchens lirare: Daniel Öhlund.
----------------------
12.10 Boston - Vimmerby 0-4
Vimmerby: Rickard Thuresson (4).
Matchens lirare: Rickard Thuresson, Vimmerby.
----------------------
12.30 Tuna - Rumskulla 1-0
Tuna: Martin Carlsson.
Matchens lirare: Oskar Eriksson, Rumskulla.
----------------------
13.40 Vimmerby - Frödinge/Brantestad 2-0
Vimmerby: Markus Ahl, Ted Åström Åberg.
Matchens lirare: Isak Granström, Vimmerby IF.
----------------------
14.00 Rumskulla - Boston 0-1
Boston: Christoffer Ekberg
Matchens lirare: Christoffer Ekberg.
Grupp B (matcherna spelas 1x20 minuter):
09.10 Storebro - Södra Vi 0-1
Södra Vi: Daniel Johansson.
Matchens lirare: Daniel Johansson.
----------------------
09.55 Djursdala - Gullringen 0-0
Matchens lirare: Petter Gustafsson, Gullringen.
----------------------
11.00 Södra Vi - Djursdala 1-2
Södra Vi: Christopher Adolfsson.
Djursdala: Jonatan Carlson (2).
Matchens lirare: Jonatan Carlson, Djursdala.
----------------------
11.45 Gullringen - Storebro 3-2
Gullringen: Mohammed Ibrahim (2), Dick Johansson.
Storebro: Viktor Ström (2).
Matchens lirare: Mohammed Ibrahim, Storebro.
----------------------
12.50 Storebro - Djursdala 0-1
Djursdala: Felix Grönqvist.
Matchens lirare: Sonny Eriksson, Djursdala.
----------------------
13.15 Gullringen - Södra Vi 0-1
Södra Vi: Filip Frejd.
Matchens lirare: Joakim Holm
Vill du följa vår uppdatering i realtid? Då är det följande sida som gäller: http://www.dagensvimmerby.se/live/