Cookies

Vi använder cookies för att ge dig en bättre upplevelse av Dagens Vimmerby. Genom att använda Dagens Vimmerby tjänster godkänner du detta. Här kan du läsa mer om cookies.Jag förstår, ta bort detta

Annons:

Det har blivit dags för seniorernas och juniorernas finaldag. Foto: Linus Johansson

LISTA: Här är seniorerna och juniorerna som kör finaldagen

Semesterracets femte och sista dag är här och i dag väntar finalåkning för seniorer och juniorer. Nedan kan ni se startlistorna.

Fakta

  Starlista lördag 14/7 Senior   
1 Tobias Svärd Mk Orion Saab
2 Joakim Hansson Skepptuna Mk Saab
3 John Svensson SMK Valdemarsvik Saab
4 Timmo Helgesson Vimmerby MS Volvo
5 Fredrik Avelin MSK Hammaren VW
6 Fredrik Borg SMK Hälsinge VW
7 Thomas Bondesson Tomelilla MK Volvo
8 Adrian Ring Linköpings MS Volvo
9 Niclas Karlsson Ydre MK Volkswagen
10 Jimmy Larsson Tidaholms MK Volvo
11 Roger Frosthed Vimmerby MS Toyota
12 Johan Frode Mk Kinda Volvo
13 Pontus Björk Södertälje KRC  VW
14 Robert Nilsson Kungsbacka MA VW
15 Peter Lundell Tomelilla MK Volvo
16 Mikael Thiman MSK Kvarnvingarna Volvo
17 Petri Häggman Eksjö FRC Volkswagen
18 Johan Karlsson Vimmerby MS Volvo
19 Kristofer Olsson Årjäng mk Volvo
20 Martin Liljeblad Eksjö FRC VW
21 Fredrik Karlsson Vimmerby MS Volvo
22 Rikard Svensson Ydre MK Volvo
23 Daniel Nyvall Tjörn MF Saab
24 Fredrik Nyberg Mk Orion Saab
25 Pontus Hindström Fjugesta ms Volvo
26 Jonas Johansson MK Ran Askersund Saab
27 Alexander Andersson Mk Kinda Saab
28 Håkan Persson LAXÅ MK Volvo
29 David Ekenmo Eksjö FRC VW
30 Sebastian Walther Mk Ran Askersund Volvo
31 Ted Rintala Vimmerby MS VW
32 Fredrik Köhler Mk Ramunder VW
33 Pelle Wilén Strängnäs AMS Saab
34 Joakim Dahlberg Karlstad MCB Volvo
35 Andreas Johansson Jönköpings MK Saab
36 Andreas Svensson Skepptuna MK VW
37 Tor Arne Särnmo Sör österdal motorsport VW
38 Niklas Nordgård Nmk Trysil Saab
39 Marcus Gustafsson Tidaholms Mk Volvo
40 Lennart Bergstedt Kristianstads frc Saab
41 Christian Gustafsson Nässjö MK Volvo
42 Jonas Jonsson Malungs MK Saab
43 Kevin Eriksson SMK Trollhättan Volvo
44 Thomas Hultgren Dalby MK Volvo
45 Alexander Wollbro Robertsfors MS Opel
46 Danny Eckhoff Hässleholms MK Volvo
47 Fredrik Blom SMK hälsinge Volvo
48 Erik karlsson Vetlanda rally och racing Saab
49 Andreas Johansson MK Ramunder Volvo
50 Thom Wikvist Laxå MK Volvo
51 Peter Fredriksson Lessebo MK VW
52 Marcus Svärd MK Orion Saab
53 Håkan Johansson Eslövs mk Volvo
54 Jens Ekberg Grimslöv MS Saab
55 Jörgen Johansson MK Falcon Volkswagen
56 Christian Hansson Skepptuna MK Saab
57 Freddy Karlsson Vimmerby MS Volvo
58 Mattias Hägglund Lycksele Motorklubb Volvo
59 Robin Gustafsson Pilatorps MK VW
60 Andreas Pettersson Skepptuna mk Opel
61 fredrik Björk Södertälje KRC Saab
62 Thomas Bergström MK Ramunder Volkswagen
63 Robin Eriksson Vimmerby MS Volvo
64 Oscar Johansson MK Kinda Volvo
65 Åke Magnusson Jönköping KC Volvo
66 Simon Karlsson Nässjö Mk Volvo
67 Linus Kvist Ryds MK VW
68 Dennis Strömholm Silverdalens Msk Volvo
69 Jens Svensson Bohus Racing Saab
70 Albin Nordh Ydre MK Opel
71 Niklas Krantz Ydre MK Volvo
72 Pontus Nygren Oskarshamns RRC Saab
73 Arvid Grönlund Jörnsmotorklubb VW
74 Dennis Arthursson Norrköpings MK VW
75 Lars Lindgaard NMKA Danmark Toyota
76 Peter Johansson Vetlanda Rally & Racing Club Saab
77 Daniel Wall MSK Kvarnvingarna Volvo
78 Andre Magnusson Lycksele Motorklubb Volvo
79 Jonatan Magnusson Fjärås MK Volvo
80 Micke Larsson Rönne Mk Volvo
81 Jonny Nestor MK Ran Askersund Opel
82 Stefan Eliasson Smk Eda Volkswagen
83 Tommy Östlund Hallsbergs MK Saab
84 Oliver Wallin V:a Östergötlands MK Opel
85 Kenny Karlsson MK Ran Askersund Volvo
86 Mats Andersson MK Kinda Opel
87 Jimmy Eklund MK Ramunder Volvo
88 Ulf Eriksson Oskarshamns RRC Saab
89 Patrik Andersson Ydre MK VW
90 David Tomtelius Vimmerby MS Volvo
91 Marcus Åberg Karlskrona Ak Volvo
92 Jesper Sundström Jungnerligans RC Volvo
93 Tim Byrskog Lessebo MK Volvo
94 Björn Damberg Jönköping Opel
95 Mikael Åström MK Ramunder Volvo
96 Freddie Gustavsson SMK valdemarsvik Volvo
97 Daniel Svedberg Alingsås MK Saab
98 Jesper Åberg Vimmerby MS Volvo
99 Filip Söderqvist Lessebo MK Saab
100 Mattias Ledin MK Kopparberg Saab
101 Raymond Nilsson Stenungsunds ms Saab
102 Daniel Törnqvist TOMELILLA MK Volvo
103 Alexander Brinkeback Ydre MK VW
104 Filip Skarin MK Kinda Nissan
105 Niklas Eriksson Rasbo Mk Saab
106 Niklas Eriksson MK Speed VW
107 Marcus Bernhardsson SMK Arboga Volvo
108 Robert Strömholm Silverdalens msk Volvo
109 Pontus Sandström Västerås ms Saab
110 Tom Edvardsson Bromölla Mk Saab
111 Patrik Hansson Skepptuna Mk Saab
112 Erik Höök Storfors MK Volvo
113 Andreas Elofsson Tidaholms MK Volvo
114 Tommy Sandberg Sunnansjö mk Volvo
115 Jonas Nilsson Göteborgs MF Saab
116 Johan Åkerlund Jokkmokk Ms Volvo
117 Adam Andersson Ydre Mk Saab
118 Jonathan Johansson SMK Örkelljunga Volvo
119 Marcus Gustafsson Hällevadsholms MK Saab
120 Felix Karlsson Vimmerby Motorsällskap Volvo

 

  Startlista Junior 14/7  
901 Emil Bondesson Tomelilla mk Volvo
902 Mattis Ekberg Ryds mk Saab
903 Filip Gudmundson Kristianstad frc Saab
904 Rasmus Jernberg Malungs MK Volvo
905 Edwin Eriksson Krokoms MK Opel
906 Hampus Milton Jungnerligan RC Volvo
907 Oliver Thörnqvist Vimmerby ms Saab
908 Felix Berggren Örnsköldsvik MK Peugeot
909 Eddie Larsson Årjängs mk Volvo
910 Philip Reuter Mk Team Westom Saab
911 Nils Lindmark Vännäs mk Volvo
912 Måns Örum-Gad Lessebo MK Volvo
913 Tim Hedlund Gnesta MK Opel
914 Fabian Solberg Vimmerby MS Nissan
915 Rasmus Eriksson MK KINDA Volvo
916 Robin Nilsson Eslövs mk Volvo
917 Hugo Sääf MK Ramunder Volvo
918 Filip Gilberg Gestrike Racing Team Opel
919 Emil Larsson Årjängs mk Volvo
920 Emil Arvidsson Mk Kinda Volvo
921 Robin Svelander Skepptuna MK Saab
922 Gustav Dynefalk Lindau Vaxholms MK Saab
923 Ida Holmberg Östernärkes RMC Saab
924 Tobias Andersson MK Ramunder Volvo
925 Rasmus Åkerberg Skepptuna MK Volvo
926 Casper Granfors Eskilstuna MK Mitsubishi
927 Mattias Hansen Tomelilla mk Saab
928 John Alfson Lessebo MK Volvo
929 Valentin Mårtensson Dalby MK Volvo
930 Wilmer Westerling MK Kinda VW
931 Klara Nylin Mk Ran Askersund Volvo
932 Felix Skärbring Jungnerligans RC Volvo
933 Emil Karlsson Smk Eksjö Saab
934 Daniel Blomqvist Säffle MC Opel
935 Elof Persson Grimslövs ms Saab
936 Teres Martinsson Orustbilsportklubb Volvo
937 Tobias Bilfeldt Smk Valdemarsvik Saab
938 Albin Holmberg Östernärkes RMC Saab
939 Johan Kahlin Årjängs MK Volvo
940 Alexander Jeppsson Tomelilla MK Saab
941 Neo Bjärgestad Emådalens MK Volvo
942 Martin Lundberg SMK Eksjö Volvo
943 Engla Johansson Finspångs MS Saab
944 Leo Karlsson Årjängs MK Volvo
945 Nellie Höök Hällefors MK Saab
946 Erik Persson SMK Helsingborg Saab
947 Hampus Enner Likenäs Mk Saab
948 Anton Areskoug Tomelilla mk Volvo
949 Gustav Hartzell Norrköpings MK Volvo
950 Robin Larsson Jungnerligans RC Volvo
951 Tobias Trejile Skene MS Saab
952 Isak Öberg Mälaröarnas MK Saab
953 Victor Ringström Fjugesta MS Saab
954 Emil Alfredsson Laxå MK Volvo
Linus Johansson

Linus Johansson

linus.johansson@dagensvimmerby.se

073 843 54 27

Taggar i artikel

Annons:

0 kommentarer

Lägg till ny kommentar

Kommentar *

Ditt namn*

Din e-post* (publiceras ej)

Annons: