Cookies

Vi använder cookies för att ge dig en bättre upplevelse av Dagens Vimmerby. Genom att använda Dagens Vimmerby tjänster godkänner du detta. Här kan du läsa mer om cookies.Jag förstår, ta bort detta

Annons:

Här är alla stipendiater från Västerviks gymnasium

Här är alla stipendiater från Västerviks gymnasium

Det är cirka 100 studenter som får stipendier som går ut Västerviks gymnasium 2019.
- Värt att nämna är Jeremia Isadjan Klaar Narinbaien som har högsta betygsvärdet man kan ha 20,0, A i alla kurser, säger Jenny Gustavsson, administrativ chef vid Västerviks gymnasium.

Annons:

Västerviks Gymnasiums stipendielista vid studentexamen 2019-06-10

       

Namn

Klass

Belopp

Stipendiefond

 

Jeremia Isadjan Klaar Narinbaiev

NA16B

2500

Östgöta Gilles stipendium

 

Jeremia Isadjan Klaar Narinbaiev

NA16B

1500

Gymnasiesamfonden

 

Tuva Strand

SA16A

3000

Gymnasiesamfonden

 

Emmy Nilsson

NA16A

3000

Gymnasiesamfonden

 

Tilda Ragnarsson

NA16A

3000

Gymnasiesamfonden

 

Harry Lund

ES16

1800

Gymnasiesamfonden

 

Kristin Oskarsson

NA16A

1800

Gymnasiesamfonden

 

Alice Erlandsson

NA16B

1800

Gymnasiesamfonden

 

Agnes Wedel

NA16A

1800

Gymnasiesamfonden

 

Axel Björnberg

NA16A

1800

Gymnasiesamfonden

 

Erik Petersen

EK16A

1800

Gymnasiesamfonden

 

Sofia Karlsson

HA16

1800

Gymnasiesamfonden

 

Albiona Dobraj

NA16B

1800

Gymnasiesamfonden

 

Julia Kjellén

EK16A

1800

Gymnasiesamfonden

 

Salar Liew

ES16

1800

Gymnasiesamfonden

 

Izabelle Brown

NA16B

1800

Ankarsrums Motors AB:s

 

Signe Klein

SA16B

1800

Gymnasiesamfonden

 

Ingrid Folckner

SA16B

1800

Gymnasiesamfonden

 

Lovisa Werme

EK16A

1000

Gymnasiesamfonden

 

Saga Wiberg

NA16B

1000

Gymnasiesamfonden

 

Alice Sörskog

SA16A

1000

Gymnasiesamfonden

 

Linn Uhre

HV16FRI

1000

Gymnasiesamfonden

 

Kristin Johansson

VO16

1000

Gymnasiesamfonden

 

Moa Markefjäll

SA16B

1000

Gymnasiesamfonden

 

Izabella Preusse

SA16B

1000

Gymnasiesamfonden

 

Tilman Bamberg

NA16B

1000

Gymnasiesamfonden

 

Alicia Sager

VO16

1000

Gymnasiesamfonden

 

Zeke Falkner Grundström

SA16A

1000

Gymnasiesamfonden

 

Saga Melbacke Rosén

NA16B

1000

Gymnasiesamfonden

 

Vilma Karlsson

SA16C

1000

Gymnasiesamfonden

 

Tove Samuelsson

SA16B

1000

Gymnasiesamfonden

 

Estrid Gillsjö

SA16B

1000

Gymnasiesamfonden

 

Edona Shatri

SA16A

1000

Gymnasiesamfonden

 

Samuel Edström

EE16

1000

Gymnasiesamfonden

 

Felice Petersson

RL16

1000

Gymnasiesamfonden

 

Linnea Wignell

ES16

1000

Gymnasiesamfonden

 

Jennifer Ilhammar

NA16A

1000

Gymnasiesamfonden

 

Lucas Vessby

NA16B

1000

Gymnasiesamfonden

 

Robert Westring

NA16A

1000

Gymnasiesamfonden

 

Alicia Lundberg

NA16B

1000

Gymnasiesamfonden

 

Bruno Wegelius

EK16A

1000

Gymnasiesamfonden

 

David Ajazaj

NA16A

1000

Gymnasiesamfonden

 

Frida Veside

NA16B

1000

Gymnasiesamfonden

 

Linn Johansson

HA16

800

Gymnasiesamfonden

 

Hanna Zettergren Gunnhagen

NA16B

800

Gymnasiesamfonden

 

Arvid Fagerström

NA16B

800

Gymnasiesamfonden

 

Sigrid Rosenmüller

NA16B

800

Gymnasiesamfonden

 

Bailsan Allou

VO16

800

Gymnasiesamfonden

 

Klara Bergström

SA16B

800

Gymnasiesamfonden

 

Kevin Gustavsson

NA16A

800

Gymnasiesamfonden

 

Emma Karlsson

EK16A

800

Gymnasiesamfonden

 

Tova Lindahl

HA16

800

Gymnasiesamfonden

 

Tova Schön

NA16B

800

Gymnasiesamfonden

 

Alice Andersson

ES16

800

Gymnasiesamfonden

 

Maja Johansson

EK16A

800

Gymnasiesamfonden

 

Cajza Karlsson

HV16FRI

800

Gymnasiesamfonden

 

Hanna Fredriksson

SA16B

800

Gymnasiesamfonden

 

Filippa Åhman

SA16A

800

Gymnasiesamfonden

 

Henrik Blomkvist

EK16A

800

Gymnasiesamfonden

 

Victoria Essenholm

SA16A

800

Gymnasiesamfonden

 

William Wirsén

NA16A

800

Gymnasiesamfonden

 

Filip Christensen

EK16B

800

Gymnasiesamfonden

 

Jasmina Komina

EK16B

800

Lindgren E och Nina af Trolles

 

Sandra Wennerström

NA16B

800

Lindgren E och Nina af Trolles

 

Tea Karlsson

NA16B

800

Lindgren E och Nina af Trolles

 

Viktor Preinitz Gärdinge

EE16

800

Lindgren E och Nina af Trolles

 

Erik Ohlsén

NA16A

800

Lindgren E och Nina af Trolles

 

Hanna Lundmark

EK16B

800

Lindgren E och Nina af Trolles

 

Ida Grankvist

SA16B

800

Lindgren E och Nina af Trolles

 

Jonatan Larsson

ES16

500

Lindgren E och Nina af Trolles

 

Thilde Sköldsson

NA16A

500

Lindgren E och Nina af Trolles

 

Martin Håkansson

NA16A

500

Lindgren E och Nina af Trolles

 

Emilia Jeuthe

SA16A

500

Lindgren E och Nina af Trolles

 

Amanda Sandberg

NA16A

500

Lindgren E och Nina af Trolles

 

Lucas Vacha

NA16B

500

Lindgren E och Nina af Trolles

 

Calida Wretman

VO16

500

Lindgren E och Nina af Trolles

 

Majken Rampeltin Sjölander

EK16A

500

Lindgren E och Nina af Trolles

 

Cecilia Wennerström

NA16B

500

Lindgren E och Nina af Trolles

 

Minea Omeragic

SA16A

500

Lindgren E och Nina af Trolles

 

Viktoria Cederfeldt

SA16C

500

Lindgren E och Nina af Trolles

 

Gustav Harrén

SA16C

500

Lindgren E och Nina af Trolles

 

Emilia Wiman

NA16A

500

Lindgren E och Nina af Trolles

 

Stina Johansson

EK16A

500

Lindgren E och Nina af Trolles

 

Klara Norén

NA16B

500

Lindgren E och Nina af Trolles

 

Aldin Tafic

EK16A

500

Lindgren E och Nina af Trolles

 

Selma Jansson

EK16B

500

Lindgren E och Nina af Trolles

 

Edin Mustajbasic

EK16B

500

Lindgren E och Nina af Trolles

 

Tilde Wahlmark

EK16B

500

Lindgren E och Nina af Trolles

 

Madeleine Olsson

RL16

500

Lindgren E och Nina af Trolles

 

Ram Guraziu

SA16A

500

Lindgren E och Nina af Trolles

 

Sophia Johansson

EK16A

500

Lindgren E och Nina af Trolles

 

Freja Valeskog

NA16A

500

Lindgren E och Nina af Trolles

 

Jonathan Bergström

IA15

500

Gysär-stipendium ur Lindgren E Nina af Trolles

 

Abdulkader Zahra

IA15

500

Gysär-stipendium ur Lindgren E Nina af Trolles

 

       

 

             

 

Namn

Klass

Belopp/
Gåva

Stipendiefond

Linn Uhre

HV16FRI

Materialgåva

Grazette of Sweden

Cajza Karlsson

HV16FRI

Materialgåva

Headsup AB/Beard Monkey Sweden

Calida Wretman

VO16

1.000 kr

Landstinget i Kalmar läns stipendium

Madeleine Olsson

RL18

5000 kr

Bostadsbolagets stipendium

Oliver Wallerius

RL18

5000 kr

Bostadsbolagets stipendium

Alem Kazimy

HV16FIN

1000 kr

Barnens Dags fond

Rasmus Nyberg

HV16FIN

1000 kr

Barnens Dags fond

Reza Heidari

HV16FIN

1000 kr

Barnens Dags fond

Hossein Rezayi

HV16FIN

1000 kr

Barnens Dags fond

Julia Kjellén

EK16A

10.000 kr

IFFU rese- och utbildningsstipendium

David Ajazaj

NA16A

Kurs

Berzeliusdagarna 2019

Arvid Fagerström

NA16B

Kurs

Berzeliusdagarna 2019

Erik Ohlsén

NA16A

Gåva motsvarande 1000 kr

Idrottsskölden

Agnes Wedel

NA16A

Gåva motsvarande 1000 kr

Idrottsskölden

Erica Nisson

BA16

Gåva motsvarande 2500 kr

Sveriges Byggindustrier och Byggnadsindustrins yrkesnämnd i Kalmar

Victoria Essenholm

SA16A

500 kr

UF-stipendium (ur Lindgren E och Nina af Trolles Stipendiefond)

David Larsson

SA16A

500 kr

UF-stipendium (ur Lindgren E och Nina af Trolles Stipendiefond)

Alexander Thellman

 

IN16

Utbildning

Industritekniska programmets stipendium
(certifiering till internationell svetsarbehörighet)

Egidijus Guobis.

IN16

Utbildning

Industritekniska programmets stipendium
(certifiering till internationell svetsarbehörighet)

 

  

Anders Sjögren

Anders Sjögren

anders.sjogren@dagensvimmerby.se

0733100831

0 kommentarer

Lägg till ny kommentar

Kommentar *

Ditt namn*

Din e-post* (publiceras ej)

Annons:

Annons:

Annons:

Annons:

Annons:

Annons:

Annons: