Cookies

Vi använder cookies för att ge dig en bättre upplevelse av Dagens Vimmerby. Genom att använda Dagens Vimmerby tjänster godkänner du detta. Här kan du läsa mer om cookies.Jag förstår, ta bort detta

Annons:

Annons:

Annons:

Annons:

VECKANS FRÅGA

Tänker du på klimatkrisen när du planerar din semester?

Svarsalternativ:

Ja
Nej
RöstaSe resultat

Annons:

Storebro IF har två pojklag med sig till årets upplaga av Bullerby Cup.

Så spelar de lokala lagen under torsdagen

Det är med stor förväntan och glädje som de fotbollstokiga ungdomarna kommer till den första speldagen på Bullerby Cup.
Nedan ser du samtliga matcher för de lokala lagen under torsdagen.

Annons:

BakåtPausaPlayFramåt

Det är totalt 166 lag som kommer till spel i årets turnering på Ceosvallen och 20 av dem kommer från antingen Vimmerby eller Hultsfreds kommun. 

Klockan 09.00 drar de första fotbollsmatcherna igång och Dagens Vimmerby finns på plats för att bevaka den omtyckta ungdomscupen i Vimmerby. 

 

Tid  Plan Grupp Match  
F10        
To 15:00 C6 F10 grupp 2 Vimmerby IF - IK Waria
To 15:00 C8 F10 grupp 4 Hultsfreds FK Linghems SK 2
F12        
To 12:00 C14 F12 grupp 12 Vimmerby IF 2 Mantorps FF 2
To 12:00 C3 F12 grupp 22 Vimmerby IF 1 Mantorps FF 1
To 12:00 C12 F12 grupp 12 IFK Kalmar 1 Hultsfreds FK
P10        
To 10:00 C7 P10 grupp 34 BK Ljungsbro 1 Hultsfreds FK 1
To 10:00 C8 P10 grupp 31 Vimmerby IF 4 Storebro IF
To 10:00 C5 P10 grupp 33 Linköping Kenty 2 Vimmerby IF 3
To 10:00 C11 P10 grupp 36 Smedby AIS 1 Vimmerby IF 1
To 10:00 C3 P10 grupp 32 Frödinge/Brantestad SK Rimforsa IF 1
To 13:00 C11 P10 grupp 43 Hultsfreds FK 2 Vikingstad SK 2
To 13:00 C7 P10 grupp 46 Vimmerby IF 2 Sturefors IF
To 13:00 C3 P10 grupp 47 Dagsbergs IF Södra Vi IF
To 17:00 C11 P10 grupp 34 Hultsfreds FK 1 Hossmo BK
To 17:00 C9 P10 grupp 33 Vimmerby IF 3 Färjestadens GoIF 2
To 17:00 C3 P10 grupp 36 Vimmerby IF 1 Mantorps FF 2
To 17:00 C13 P10 grupp 31 Vikingstad SK 1 Vimmerby IF 4
To 17:00 C12 P10 grupp 31 Storebro IF Smedby AIS 3
To 17:00 C6 P10 grupp 32 IFK Norrköping 2 Frödinge/Brantestad SK
To 19:00 C5 P10 grupp 43 Tranås FF 1 Hultsfreds FK 2
To 19:00 C14 P10 grupp 46 BK Derby 1 Vimmerby IF 2
To 19:00 C11 P10 grupp 47 Södra Vi IF Mantorps FF 1
P12        
To 09:00 C3 P12 grupp 72 Vimmerby IF 3  Eneby BK 1
To 09:00 C6 P12 grupp 73 Vimmerby IF 2 Vidingsjö MOIF 1
To 09:00 C14 P12 grupp 76 Borensbergs IF/FK Hultsfreds FK 2
To 11:00 C6 P12 grupp 83 BK Derby Vimmerby IF 1
To 11:00 C11 P12 grupp 86 Hultsfreds FK 1 Jämjö GoIF 2
To 11:00 C2 P12 grupp 81 Storebro IF Mantorps FF
To 16:00 C9 P12 grupp 76 Hultsfreds FK 2 Söderköpings IK
To 16:00 C4 P12 grupp 72 Möre BK Vimmerby IF 3
To 16:00 C6 P12 grupp 73 Rockneby IK Vimmerby IF 2
To 18:00 C12 P12 grupp 83 Vimmerby IF 1 Hjulsbro IK 3
To 18:00 C6 P12 grupp 86 IK Östria Lambohov 2 Hultsfreds FK 1
To 18:00 C11 P12 grupp 81 Eneby BK 2 Storebro IF
Ossian Mathiasson

Ossian Mathiasson

ossian.mathiasson@dagensvimmerby.se

0703787116

Taggar i artikel

0 kommentarer

Lägg till ny kommentar

Kommentar *

Ditt namn*

Din e-post* (publiceras ej)

Annons:

Annons:

Annons:

Annons:

Annons:

Annons:

Annons:

Annons: