Cookies

Vi använder cookies för att ge dig en bättre upplevelse av Dagens Vimmerby. Genom att använda Dagens Vimmerby tjänster godkänner du detta. Här kan du läsa mer om cookies.Jag förstår, ta bort detta

Annons:

Annons:

Annons:

Annons:

VECKANS FRÅGA

Har du varit utomlands i sommar?

Svarsalternativ:

Ja
Nej
RöstaSe resultat

Här är alla lokala matcher i Bullerby Cup under fredagen

I dag fortsätter Bullerby Cup. En stor nyhet är att det i år, förutom tio- och tolvårsklasser, även spelas 13- och 14-årsklasser.
Här har vi samlat samtliga lokala lags matcher under fredagen.

Annons:

F10:

Grupp 1: Vimmerby IF-Mantorps FF 2 08.00 C4

Grupp 1: Mörbylånga GoIF-Vimmerby IF 15.00 C2

Grupp 2: Hultsfreds FK-Rimforsa IF 08.00 C6

Grupp 2: Wreta Kloster 2-Hultsfreds FK 15.00 C4

 

F12:

Grupp 12: Hultsfreds FK-Hossmo BK 1 12.00 C5

 

P10:

Grupp 25: Tranås FF-Vimmerby IF 2 09.00 C14

Grupp 33: Malmslätts AIK-Hultsfreds FK 11.00 C5

Grupp 34: Linköping Kenty 1-Storebro IF 11.00 C8

Grupp 38: Hossmo BK 1-Vimmerby IF 1 11.00 C2

 

P12:

Grupp 41: Vimmerby IF 1-TUFF 1 13.00 C2

Grupp 42: Hultsfreds FK 1-Mjölby AI/FF 13.00 C10

Grupp 45: IFK Västervik-Kalmar Södra IF 1 13.00 Vi1

Grupp 51: Hultsfreds FK 2-Tingsryd United 10.00 C5

Grupp 51: Hjulsbro IK 2-Hultsfreds FK 2 17.00 C11

Grupp 53: Tallboda-Vimmerby IF 3 10.00 C14

Grupp 53: Skillingaryds IS-Vimmerby IF 3 17.00 C3

Grupp 54: Kalmar Södra 2-Södra Vi IF 10.00 C11

Grupp 54: Mantorps FF-Södra Vi IF 17.00 C3

Grupp 55: Mjölby AI FF 1-Storebro IF 10.00 C1

Grupp 55: Storebro IF-Söderköpings IK 2 17.00 C7

Grupp 58: Eskilsminne IF-Vimmerby IF 2 10.00 C3

Grupp 58: Ekängens IF 2-Vimmerby IF 2 17.00 C10

 

F13:

Grupp 61: ASK/BIK-Vimmerby IF 2 09.00 C91

Grupp 62: Hultsfreds FK-Kisa BK 08.00 C95

Grupp 63: Vimmerby IF 1-Tenhults IF 09.00 C94

Grupp 63: Västerviks Kombination-Trelleborgs FF C95

 

F14: 

Grupp 71: Vadstena GIF-Hultsfreds FK 10.00 C91

Grupp 72: Vimmerby IF-Wreta Kloster/Ljungsbro 10.00 C93

 

P13: 

Grupp 81: IK Tord-Hultsfreds FK 11.00 C94

Grupp 82: Vimmerby IF 2-Borensbergs IF 11.00 C93

Grupp 83: TUFF-Vimmerby IF 1 11.00 C95

 

P14: 

Grupp 91: Målilla GoIF-Borens IK 08.00 C91

Grupp 91: Vimmerby IF-Tranås FF 2 13.00 C94

Grupp 91: Borens IK-Vimmerby IF 18.00 C95

Grupp 91: Degberga GoIF-Målilla GoIF 18.00 C94

Grupp 92: Södra Vi IF-Storebro IF 08.00 C94

Grupp 92: Tranås FF 1-Storebro IFF 13.00 C92

Gupp 92: Storebro IF-Jämjö GoIF 18.00 C91

Grupp 92: Tranås FF 1-Södra Vi IF 18.00 C92

Simon Henriksson

Simon Henriksson

simon.henriksson@dagensvimmerby.se

076 815 45 71

Taggar i artikel

0 kommentarer

Lägg till ny kommentar

Kommentar *

Ditt namn*

Din e-post* (publiceras ej)

Annons:

Annons:

Annons:

Annons: