Det var mycket känslor efter att Sandra Nyström vunnit damklassen. Här intervjuas hon av speakern Alexander Alexandersson. Foto: Ossian Mathisson
Senior, A-final:
- Ulf Eriksson, Oskarshamns RRC
- Markus Hansson, Karlskrona AK
- Rasmus Strömberg, Laxå MK
- Marcus Åberg, Karlskrona AK
- Martin Liljeblad, Eksjö FRC
- Wilmer Westerling, MK Kinda
Senior, B-final:
- Martin Liljeblad, Eksjö FRC
- Thomas Bondesson, Tomelilla MK
- Emil Bondesson, Tomelilla MK
- Kevin Eriksson, SMK Trollhättan
- Niclas Karlsson, Ydre MK
- Casper Granfors, Kolsva MS
Senior, C-final:
- Martin Liljeblad, Eksjö FRC
- Jesper Hidsjö, MK Kinda
- Andreas Karlson, MK Kinda
- Kristoffer Andersson, MK Kinda
- Henrik Petersson, S:a Lappmarkens MK
- Jonatan Magnusson, Mölndals MK
Senior, D-final:
- Andreas Karlsson, MK Kinda
- Freddie Gustavsson, SMK Valdemarsvik
- Jesper Frode, MK Kinda
- Albin Ström, Osby MK
- Marcus Svärd, MO Orion
- Joakim Persson, Tomelilla MK
Bästa hemmaförare i seniorklassen blev Melwin Mattisson, som slutade tvåa i sitt sista chansen-heat.
Dam, A-final:
- Sandra Nyström, Munkfors MC
- Jessica Åberg, Karlskrona AK
- Sofia Lod, Vimmerby MS
- Jennika Jennerfors, Jokkmokks MS
- Simone Rydin, MK Ramunder
- Ida Nylin, MK Ran
Dam, B-final:
- Sandra Nyström, Munkfors MC
- Marie Karlsson, Vimmerby MS
- Frida Börjesson, Kungsbacka MA
- Anna Lundell, Tomelilla MK
- Klara Strömberg, Laxå MK
- Moa Ekholm, Rosendals MK
Dam, C-final:
- Anna Lundell, Tomelilla MK
- Marina Hult, Dalby MK
- Anna Dahl, Hästveda FRC
- Emelie Strömberg, Laxå MK
- Veronica Salsten, Fjärås MK
- Tove Magnusson, Oskarshamns RRC
Veteran, A-final:
- Klas-Åke Eriksson, Nässjö MK
- Kent Mattisson, Vimmerby MS
- Peter Frode, MK Kinda
- Stefan Eriksson, SMK Trollhättan
- Kjell Svedberg, Skepptuna MK
- Andreas Johansson, Jönköpings MK
Veteran, B-final:
- Kjell Svedberg, Skepptuna MK
- Arne Särnmo, Sør Østerdal MS
- Klas Strömberg. Laxå MK
- Jörgen Johansson, MK Falcon
- Göran Larsson, Tidaholms MK
- Johnny Berggren, Örnsköldsviks MK
Veteran, C-final:
- Klas Strömberg, Laxo MK
- Mattias Lindqvist, Oskarshamns RRC
- Johan Söderberg, Varbergs MK
- Mats Bernhardsson, SMK Arboga
- Fredrik Johansson, Falkenbergs MK
- Anders Brangenfeldt, MK Ramunder
Veteran, D-final:
- Mattias Lindqvist, Oskarshamns RRC
- Magnus Wislander, Hällefors MK
- Kjell Johansson, Vetlanda RRC
- Mats Ivarsson, Kungsbacka MA
- Dennis Nilsson, SMK Valdemarsvik
- Anders Karlsson, SMK Valdemarsvik
Junior, A-final:
- Victor Oscarsson, FMCK Borås
- Albin Lundh, Säffle MC
- Elias Westerling, MK Kinda
- Otto Schmidt, MK Kinda
- Ludvig Fransson, KAK
- Emil Wernersson, MK Kinda
Junior, B-final:
- Elias Westerling, MK Kinda
- Kevin Klyft, SMK Helsingborg
- Niklas Andersson, MK Ramunder
- Obelix Brandow, Ljungsbro MK
- Anton Naumer, Kullings MS
- Oliwer Lidman, Hallsbergs MK
Junior, C-final:
- Oliwer Lidman, Hallsbergs MK
- Amelia Eckhoff, SMK Örkelljunga
- Anton Magnusson, Tidaholms MK
- Jesper Olausson Möller, Varbergs MK
- Hugo Andersson, Orust BSK
- Elias Mårtensson, Karlskrona AK