Cookies

Vi använder cookies för att ge dig en bättre upplevelse av Dagens Vimmerby. Genom att använda Dagens Vimmerby tjänster godkänner du detta. Här kan du läsa mer om cookies.Jag förstår, ta bort detta

Annons:

Här är alla lokala lags matcher under torsdagens Bullerby Cup.

Här är alla lokala matcher i Bullerby Cup under torsdagen

I morgon börjar Bullerby Cup för det här året. En stor nyhet är att det i år, förutom tio- och tolvårsklasser, även spelas 13- och 14-årsklasser.
Här har vi samlat samtliga lokala lags matcher under torsdagen.

Annons:

F10:

Grupp 1: Hjulsbro IK-Vimmerby IF 13.00 C3

Grupp 2: IFK Nyköping-Hultsfreds FK 13.00 C5

 

F12:

Grupp 12: Hultsfreds FK-Brokinds IF 12.00 C3

Grupp 12: Vikingstad SK-HFK 19.00 C5

 

P10:

Grupp 25: Hjulsbro IK 2-Vimmerby IF 2 11.00 C12

Grupp 25: Vimmerby IF 2-BK Derby 18.00 C1

 

Grupp 33: Hultsfreds FK-Åby IF 1 09.00 C4

Grupp 33: Lindsdals IF 1-HFK 17.00 C4

 

Grupp 34: Kimstad GoIF-Storebro IF 09.00 C6

Grupp 34: Storebro IF-Färjestadens GoIF 2 16.00 C6

 

Grupp 38: Vikingstad SK-Vimmerby IF 1 09.00 C13

Grupp 38: Vimmerby IF 1-Skärblacka IF 16.00 Vi3

 

P12:

Grupp 41: Linköping/Kenty 3-Vimmerby IF 1 10.00 C4

Grupp 41: Vimmerby IF 1-Tenhults IF 17.00 C3

 

Grupp 42: Hultsfreds FK 1-Färjestadens GoIF 2 10.00 C10

Grupp 42: Skärblacka IF-HFK 1 17.00 C14

 

Grupp 45: Ekängens IF 1-IFK Västervik 10.00 C8

Grupp 45: IFK Västervik-IK Östria Lambohov 2 17.00 C8

 

Grupp 51: Ringarums IF-HFK 2 15.00 C1

 

Grupp 53: Vimmerby IF 3-Åtvidabergs FF 15.00 C5

 

Grupp 54: Södra Vi IF-IK Östria Lambohov 1 15.00 C8

 

Grupp 55: Storebro IF-Linköpings FF U 15.00 C10

 

Grupp 58: Vimmerby IF 2-Möre BK 15.00 Vi2

 

F13: 

Grupp 61: Vimmerby IF 2-Borens IK 13.00 C93

Grupp 61: Borgeby FK-Vimmerby IF 2 19.00 C94

 

Grupp 62: IFK Wreta Kloster/BK Ljungsbro-Hultsfreds FK 13.00 C91

Grupp 62: Hultsfreds FK-IF Eksjö Fotboll 19.00 C93

 

Grupp 63: Tenhults IF-Västerviks Kombination 13.00 C94

Grupp 63: Vimmerby IF 1-Trelleborgs FF 13.00 C95

Grupp 63: Västerviks Kombination-Vimmerby IF 1 18.00 C92

 

F14: 

Grupp 71: Lindsdals IF-Hultsfreds FK 10.00 C91

Grupp 71: Hultsfreds FK-Rimforsa IF 1 15.00 C92

 

Grupp 72: Persnäs AIF-Vimmerby IF 10.00 C94

Grupp 72: Vimmerby IF-Rimforsa IF 2 15.00 C93

 

P13:

Grupp 81: Hultsfreds FK-Pukebergs BK 11.00 C92

Grupp 81: IFK Waxholm-HFK 17.00 C94

 

Grupp 82: Mönsterås GoIF-Vimmerby IF 2 11.00 C94

Grupp 82: Vimmerby IF 2-Nässjö FF 17.00 C93

 

Grupp 83: Rödsle BK-Vimmerby IF 1 10.00 C95

Grupp 83: Vimmerby IF 1-Örtomta GoIS 17.00 C95

 

P14:

Grupp 91: Vimmerby IF-Degberga GoIF 12.00 C93

Grupp 91: Tranås FF 2-Målilla GoIF 12.00 C94

Grupp 91: Målilla GoIF-Vimmerby IF 16.00 C91

 

Grupp 92: Persnäs AIF-Södra Vi IF 12.00 C91

Grupp 92: Storebro IF-Persnäs AIF 16.00 C93

Grupp 92: Södra Vi IF-Jämjö GoIF 16.00 C94

Simon Henriksson

Simon Henriksson

simon.henriksson@dagensvimmerby.se

076 815 45 71

0 kommentarer

Lägg till ny kommentar

Kommentar *

Ditt namn*

Din e-post* (publiceras ej)

Annons:

Annons:

Annons:

Annons:

Annons:

Annons:

Annons:

Annons: